Про нас

Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання» створено 22.09.2001 року з метою здійснення господарської діяльності в галузі житлово – комунального господарства.
Основним предметом діяльності підприємства є комплексне обслуговування об’єктів:
— прибирання прибудинкової території і сходових кліток житлових будинків;
— технічне обслуговування ліфтів;
— технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньо будинкових систем гарячого водопостачання, холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, зливової каналізації;
— дератизація;
— дезінсекція;
— обслуговування димовентиляційних каналів;
— технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання;
— поточний ремонт покрівлі, міжпанельних швів, інших конструктивних елементів будинку;
— освітлення місць загального користування;
— енергопостачання ліфтів;
— надання послуг з вивезення побутових відходів;
— виконання окремих видів робіт;
— надання платних послуг населенню.
Головною метою КП ЖЕО є задоволення потреб населення в якісних послугах з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, створення комфортних умов для проживання їх мешканців.
З метою зменшення витрат на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в КП ЖЕО постійно здійснюється оптимізація структури і чисельності, з 2005 року професія двірника та прибиральника сходових кліток замінено на робітника з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями, який прибирає прибудинкову територію і сходові клітини, проводить очищення підвалів,
технічних поверхів та покрівель згідно структури, періодичності та строків надання послуг.
До 2007 року КП ЖЕО мало договірні відносини з КП «Миколаївліфт» на технічне обслуговування ліфтів. Вартість послуги від КП «Миколаївліфт» була значно більше, чим передбачено діючими тарифами і не відшкодовувалась населенням. Тому, у зв’язку з постійними ремонтними роботами і в подальшому зупинками ліфтів в 2007 році було вирішено розірвати договір і створити дільницю по технічному обслуговуванню ліфтів.

З метою більш ефективного та якісного обслуговування житлового фонду міста, оптимізації чисельності обслуговуючого персоналу та чисельності АУП, зменшення собівартості витрат на утримання житлових будинків, КП ЖЕО об’єднало дві дільниці в один цех, що дало зменшення чисельності працівників і підпорядкування дільниць по технічному обслуговуванню ліфтів та обслуговуванню внутрішньобудинкових електромереж одному керівнику, також ввели єдину диспетчерську службу, яка працює цілодобово.
Для утримання підвальних приміщень та сміттєкамер житлових будинків у відповідності до Державних санітарних норм та Правил щокварталу проводиться протравка від гризунів, комах та тарганів (дератизація та дезінсекція). Виконання дератизаційних і дезінсекційних робіт сміттєкамер та підвальних приміщень житлових будинків проводиться згідно договорів з виконавцем послуг.
Комісія, яка створена на підприємстві, розглядає моніторинг цін на виконання послуг і проводить відбір виконавця послуг з найменшою ціною, вигідною для підприємства.
Електродільницею у відповідності до затверджених графіків виконуються планово-попереджувальні та профілактичні ремонти внутрішньо будинкових електричних мереж та електрощитових.
Для підвищення потенціалу енергозбереження, з метою зменшення витрат на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, зменшенням витрат електроенергії, КП ЖЕО в 2017 році запровадило енергозберігаючі заходи:
— замінено натрієві лампи, що освітлюють входи в під’їзди житлових будинків на енергоефективні світлодіодні лампи, які не містять шкідливих речовин, безпечні для навколишнього середовища і не потребують додаткових коштів для їх утилізації;
— на сходових клітинах встановлені датчики руху, які мають цілу низку переваг – світло запалюється тільки в той момент, коли в приміщенні хтось перебуває, решту часу освітлення вимкнене. Лампи розжарювання замінені на світлодіодні лампи.
Також виконується обслуговування мереж електроживлення домофонних систем та Інтернет мереж.
Ліфтовою дільницею у відповідності до затверджених графіків проводиться технічне обслуговування, поточний ремонт ліфтів КП ЖЕО та ліфтів ОСББ. За кошти місцевого бюджету виконується капітальний ремонт ліфтів.
Поточний ремонт покрівель житлових будинків КП ЖЕО виконує підрядним способом і власними силами. Щороку за результатами весняно – осінніх техоглядів проводиться ремонт покрівлі із рулонних матеріалів окремими ділянками до 10% площі покрівлі будинку.
Поточний ремонт міжпанельних швів, розчищення від старого розчину та герметизація стиків житлових будинків в КП ЖЕО виконуються підрядним способом щороку за результатами весняно – осінніх техоглядів.

В міру необхідності виконується ремонт дверних полотен під’їздів, сміттєкамер, підвалів, технічних поверхів, укріплення та ремонт дверних та віконних коробок у під’їздах, заміна розбитого віконного скла у під’їздах, встановлення, знімання та ремонт пружин на дверних блоках під’їздів.
Щороку за результатами технічного огляду виконуються роботи по ремонту дитячих, спортивних та інших майданчиків.
Перевірка та прочищення вентиляційних каналів проводиться чистильником вентиляційних каналів згідно з графіком та згідно з заявками.
З 20.11.2018 року КП ЖЕО самостійно надає послуги з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації, а не підрядним способом з КП ТВКГ. Дана послуга надається згідно структури, періодичності та строків надання послуг.
У зв’язку з виробничою необхідністю, з метою оптимізації штатної чисельності працівників підприємства, здійснення ефективного контролю щодо поточного ремонту житлового фонду та роздільного збору, сортування, вивезення побутових відходів, КП ЖЕО створило цех по ремонту житлового фонду та по збору, сортуванню та вивезенню побутових відходів шляхом об’єднання ремонтно-механічної дільниці та дільниці Саночистка з підпорядкуванням одному начальнику.
Працівники дільниці по збору, сортуванню та вивезенню побутових відходів утримують в належному стані транспортні засоби, які здійснюють збирання та вивезення твердих побутових відходів. У відповідності до графіків миють сміттєклапани, чистять та дезінфікують сміттєкамери та сміттєконтейнери, та усувають засмічення в сміттєпроводах.
Відповідно до Закону України «Про відходи»; передбачені заходи щодо обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини, а саме забороняється з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених
побутових відходів. Поставлена стратегічна мета — скоротити кількість відходів, які вивозяться на полігони. Придатні для повторного використання відходи повинні сортуватись мешканцями, а на сміттєзвалище вивозитись тільки органічні відходи.
Проведено великий обсяг роботи, а саме:
— рішенням виконавчого комітету затверджені місця встановлення на прибудинкових територіях модулів по роздільному сортуванню ТПВ;
— виготовлені паспорти прив’язки, за кошти місцевого бюджету улаштовано 15 модулів та один модуль придбано за кошти КП ЖЕО;
— за кошти бюджету придбано: дробарку для подрібнення скла, прес гідравлічний дляпресування картону, пластику, побутового металу, штабелер для складування навантаження спресованих тюків, 30 пересувних пластикових сміттєконтейнерів.

За кошти КП ЖЕО улаштовано освітлення модулів, придбано брезентову тканину та пошиті мішки для збору пляшки ПЕТ, пакети п/ет, алюмінієві та жерстяні банки та ін.,
проведено роз’яснювальну роботу з мешканцями, виготовлено пам’ятки по сортуванню побутових відходів для кожної квартири, проведено письмове опитування мешканців 1-2 мікрорайону та отримано згоду на закриття сміттєпроводів в 9-ти поверхових будинках.
В зв’язку з зменшенням обсягу органічних відходів переглянуто маршрути руху сміттєвозів, зменшено їздки на полігон, зменшились витрати на вивезення та захоронення відходів, тому в результаті з 1 січня 2019р. рішенням виконавчого комітету мешканцям, що здійснюють роздільне сортування ТПВ зменшено норму накопичення відходів на одного мешканця на 50%.
Також КП ЖЕО надає платні послуги по виконанню сантехнічних робіт, електричних робіт та здійснюється діяльність по наданню платних послуг ОСББ по обслуговуванню ліфтів, електрообладнання, капремонту ліфтів, вивіз ТПВ, інші.

Частиною п’ятою ст. 18 Закону «Про житлово-комунальні послуги» встановлено обов’язок управителя багатоквартирного будинку мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».КП ЖЕО має у штаті двох найманих працівників, які пройшли професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».