Платити комуналку під час карантину ТРЕБА: скасовується лише пеня

Деякі сайти розповсюдили маніпуляцію, що на 2 місяці у зв’язку з карантином відтерміновується плата за комунальні послуги. Що трапилося? Справді Верховна Рада внесла зміни до Закону України про “Про житлово-комунальні послуги ” на період карантину. http://bit.ly/2xQRNZG

Завдяки цим змінам, якщо ви раптом не зможете заплатити комуналку вчасно, то вам не треба буде платити пеню до 1 липня. Так само до 1 липня призупиняється саме нарахування пені.

Але обов’язок платити за спожиті послуги вчасно Закон не припиняє і не скасовує!

До речі, 18 березня на засіданні Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав розпорядження міністерствам соцполітики, фінансів та економіки за три дні прорахувати компенсацію частини комунальних платежів для громадян, які через карантин будуть вдома і споживатимуть більше комунальних послуг. Міністри мають на наступне засідання представити відсоток відшкодування, потрібну суму і, головне, чи призначати таку компенсацію всім громадянам чи лише якійсь категорії.
Посилання на джерело: https://zt.20minut.ua/Groshi/platiti-komunalku-pid-chas-karantinu-treba-skasovuetsya-lishe-penya-11042979.html

На сьогодні всі підприємства, організації та установи, що надають житлово-комунальні послуги, працюють в штатному режимі.

Відповідно до чинного законодавства комунальні послуги, по яким Мінрегіон забезпечує формування та реалізацію державної політики (постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами), та послуга з управління багатоквартирним будинком здійснюються безперервно, крім часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт, у міжопалювальний період для систем опалення та ліквідації наслідків аварії.