КАНАЛІЗАЦІЯ- НЕ СМІТНИК!

Каналізація — складова частина системи водовідведення, завданням, якої є забезпечення своєчасного збору стічних вод, що утворюються в результаті життєдіяльності людини в побуті та на промислових підприємствах, їх швидкому транспортуванню за межі населеного пункту до місця їх очищення, знешкодженню та знезараженню.

Як вчиняє людина, що недооцінює важливість безаварійної роботи системи каналізації? Унітаз і раковина для нього стають мало не сміттєвим контейнером, в які зливаються залишки після приготування їжі, масло і жир зі сковорідок, картопляні очистки, залишки перших страв, кістки, предмети особистої гігієни, будівельні матеріали після ремонту. Неправильне і неакуратне користування системою каналізації порушує режим її роботи, що призводить до засмічення трубопроводів, вилиття стоків в житлові приміщення і на поверхню вулиць.

Переважної більшості проблем можна уникнути, якщо навчитися грамотному водокористуванню.

Грамотне водокористування — це виконання декількох нескладних правил. У першу чергу, необхідно відділяти тверді відходи від рідких. Неприпустимо засмічувати очисну систему такими відходами і в таких обсягах, з якими вона просто не здатна впоратися.

Рисова крупа, підгузки, відходи після приготування холодцю…Чого тільки не кидають у каналізацію мешканці житлових будинків.

                                                         

У зв’язку із цим нагадуємо вам про Правила користування системою водовідведення (каналізацією):

—  в унітаз повинні надходити тільки продукти життєдіяльності людини (вода, сеча, випорожнення);

—  інші тверді побутові відходи (папір, очищення, залишки їжі, листя, предмети особистої гігієни, дитячі підгузники, вушні палички та             ін.)  викидаються у смітник;

—  залишки масла, жиру з кухонного посуду зливаються в пакети або протираються папером, ганчір’ям і складаються у відро для сміття;

—  для уникнення попадання в каналізацію великих засмічень, використовуйте в кухонних мийках захисні сітки;

—  пральні порошки, інші миючі та чистячі речовини застосовуйте з нйменшим дозуванням, зазначеної на упаковці;

—  не зливати в каналізацію фарбу, розчинники та інші хімічно активні, вибухонебезпечні та горючі речовини.

Недотримання цих вимог збільшує кількість засмічень, а збільшення кількості засорів зменшують швидкість їх ліквідування.

Просимо вас провести бесіду зі своїми дітьми про те, які предмети не можна змивати в унітаз.

Каналізація призначена для відведення стоків і рідких відходів від житлових будинків!