ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ: ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАХИСНУ МАСКУ (РЕСПИРАТОР) ТА РУКАВИЧКИ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ
ЗАХИСНУ МАСКУ (РЕСПИРАТОР)
ТА РУКАВИЧКИ

Одним із заходів профілактики грипу та ГРВІ та коронавірусу є захист органів дихання від попадання вірусів. Для цього використовується медична нестерильна маска, або саморобна маска з  4 шарів марлі. При корона вірусної інфекції бажано використовувати маску-респіратор.

Основні правила при використання масок (респіраторів):

  • Маска повинна закривати ніс та рот.

  • Маску потрібно замінювати кожні 3-4 години. При використанні більшого часу в неї починають скупчуватись віруси та мікроби, що може привести до попадання їх в дихальні шляхи. Якщо маска стала вологою, її потрібно негайно змінити.

  • Носити маску обов’язково потрібно при можливому контакті з хворими, при відвідуванні місць скупчення народу (у т. ч. транспорт, магазини, ринок, тощо), при уході за хворим.

  • Використану маску необхідно акуратно зняти, зложити у поліетиленовий пакет. Одноразові маски з пакетом видаляються до сміття (урна, контейнер, тощо). Багаторазові у домашніх умовах пруться з милом, просушуються, прасуються.

  • Після зняття маски необхідно ретельно помити руки з милом або обробити антисептиком. Перед надяганням нової маски руки також повинні бути чистими.

  • Якщо ви користуєтесь рукавичками, їх також потрібно після використання акуратно зняти та покласти до поліетиленового пакетику. Одноразові рукавички (медичні, з магазинів) видаляються до сміття (урна, контейнер, тощо). Багаторазові (господарські) у домашніх умовах промиваються з милом, просушуються.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я Ваших близьких!

Штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної

надзвичайної ситуації природного характеру,

пов’язаної із поширенням корона вірусної хвороби

СОVID-19 на території міста Южноукраїнська