Що вигідніше: легалізувати трудові відносини чи сплатити штраф?

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради
Відповідно до ч.3 статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення належать: здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення та накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому Законом.
Якщо під час інспекційного відвідування інспектором праці встановлюється, що працівник працює без оформлення трудових відносин або фактично відносини між підприємством та фізичною особою є трудовими, а не цивільно-правовими, то до такого підприємства застосовують санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, відповідно до статті 265 КЗпП України, тобто   125190,00 грн.
Звертаємо увагу працівників, які працюють за заробітну плату так би мовити  «у конверті», що ви позбавлені права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, дотримання встановленого законодавством норми тривалості робочого часу, допомоги по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві тощо. При цьому «нелегальний» працівник втрачає трудовий стаж. Відтак, такі громадяни позбавлені соціального захисту при досягненні пенсійного віку.
Роботодавці, які не оформили трудові відносини з працівниками – подбайте про своїх працівників та про їх майбутнє!
В разі порушення роботодавцями законодавства щодо фактів використання незадекларованої праці повідомляйте департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради за адресою: м. Южноукраїнськ, бульвар Цвіточний, 4, каб.15, тел: 5-55-27, також можна повідомити про незадекларовану працю онлайн на сайті управління Держпраці у Миколаївській області.