КП ЖЕО інформує про укладення Публічного Договору приєднання про надання послуг з поводження з побутовими відходами

Шановні мешканці с-ща. Костянтинівка та с. Іванівка

КП ЖЕО інформує Вас про укладення Публічного Договору приєднання про надання послуг з  поводження з побутовими відходами

                                                                                

01 липня 2022 р. на сайті Южноукраїнської міської ради за посиланням http://yu.mk.ua/news та КП ЖЕО https://www.kpjeo.mk.ua/ було опубліковано ОГОЛОШЕННЯ, ОФЕРТА до публічного договору та  ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР приєднання про надання послуг з  поводження з побутовими відходами на території с-ща Костянтинівка та Іванівка, який  набере чинності після 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті.

Тобто, починаючи з 01 вересня 2022 року кожний власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю.

 

Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу.

Що таке Публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України.

Публічний договір — це дуже  поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту, при цьому не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати,  тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання,

В процесі життєдіяльності сміття продукує кожен мешканець,  а, оскільки КП ЖЕО визначено  надавачем таких послуг на територіях Костянтинівського та Іванівського старостинських округів Южноукраїнської міської територіальної громади Вознесенського району,  то виходить, що підприємство надає послуги всім без виключення мешканцям і приватних домоволодінь і багатоквартирних будинків. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих   рахунків-квитанцій.

«У мене немає сміття!»

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики!

Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів пакувальну тару, полімерні, пляшоки, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?

Доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається утворюючи при цьому стихійне сміттєзвалище. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Також деякі жителі стверджують: «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Жодна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації”. Це є грубим порушенням законодавства України.

Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до сміттєвого баку на території села, або вночі підкинути сусідам у контейнер чи просто виставити мішки біля контейнерів з сміттям  і це все безкоштовно. Проте сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще — вивезти до полігону. Для цього – потрібно пальне, заробітна плата працівникам. Крім того,  підприємство ще платить податки державі. Саме тому – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, НЕМОЖЛИВЕ.

Тепер про відповідальність громадян

Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

Договір укладається з усіма мешканцями с-ща Костянтинівка та Іванівка,  нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно даних  отриманих у ЦНАП м.Южноукраїнська. При виникненні заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оспорити наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів і що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України,  крім нього.

Шановні мешканці!

При виникненні будь яких запитань, наприклад, потрібно скоригувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію можете звертатися за телефоном: тел. 5-91-34, 5-51-74 у робочі години.